Tradiční čínská medicína
Jako poradce v oblasti tradiční čínské medicíny ve své praxi vycházím ze starověkých učení o jin a jang, o 5 prvcích, o čchi, krvi a tělních tekutinách, o orgánech plných a dutých a o akupunkturních drahách (meridiánech) těchto orgánů.
Na základě těchto teoretických znalostí je možné určit, které orgány a akupunkturní dráhy jsou ve Vašem v těle v nerovnováze, jestli máte dostatek své řádné energie nebo je naopak někde nadbytek škodlivé, patologické, energie, kterou by bylo třeba z těla dostat ven. Je také možné navrhnout jaké jídlo, cvičení je pro Vás vhodné nebo jaké prvky by měly být v prostředí, které Vás obklopuje, abyste se mohli cítit zdravě.
Stav jednotlivých orgánů je možné určit prostřednictvím pohovoru, pohledu, případně pohmatu. Je také vhodně použít i pulzovou diagnostiku a diagnostiku podle jazyka. Těmito metodami je tedy možné zjistit výše zmíněné nerovnováhy. Každá nerovnováha v čínské medicíně představuje nemoc, cílem je tedy všechny složky těla uvést do rovnováhy. Té se dosahuje pomocí vhodné stravy, cvičení, ošetřování akupunkturních bodů (jehlami, baňkami, moxou, akupresurou) a pokud je třeba, tak i bylinných směsí. Úpravu stavu je vhodné provádět v tomto pořadí. Nejdříve zkusit vhodnou stravu a to u někoho může stačit. V některých případech by ale taková léčba byla moc pomalá, tak je lepší ji zkombinovat s prácí na drahách a/nebo bylinnými preparáty.